Sinif

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

İnternet Hızı

TyranT
    TyranT

İnternet Hızı Empty İnternet Hızı

Mesaj  TyranT Paz Ara. 14, 2008 1:44 pm

arkadaşlar internetim 1 haftadır acayip derecede yavaş delirmek üzereyim ya bi sayfayı 1 senede açıyo. neden olabilir bi yardım
    Admin
    Admin
    Admin

İnternet Hızı Empty Geri: İnternet Hızı

Mesaj  Admin Paz Ara. 14, 2008 10:01 pm

İnternet hızının yavaşlığı kabaca zararlı programlar, aşırı derecede dolmus olan regedit dosyasından yada interneti sömüren program sayından kaynaklanabilir yada uzun süre bilgisayarına format atmadıysan.

Eğer bilgisayarında genel bir yavaslık varsa en iyi tavsiem her 5 ayda bir yapılması gerken (en az) kasanın açılıp her parçanın tek tek temizlenmesi ve yerine takılmasıdır.Toz zerrecikleri elektrik akımında hatalara yol açabilir nemi tutup kısa devreye yol açabilir yada elektrik yüklenen dirençlerin manyetik rezonansını bozabilir ki buda direncin görevini yerine getirememesine sebep olur.Bun yanında format atılması gerekir tabi eğer format atmak istemiyorsanız daha kolay bir çözüm her ay disk birleştirici uygulamaznız ve fazla reg edit dosyalarını silmen gerekir.

Ama sadece internet yavassa...İnternetin kablosuzsa ve şifresi yoksa şifre koymanı tavisye ederim interneti bu yolla sömürenler olabiliyor.Bunun haricinde eğer internete girerken torrent programları kullanıyorsan (emule, utorrent, limewire, edonkey, vb...) interneti tamamen kendi amaçları için kulanır hatta idirme yapmasa bile yüksek oranda yavaslatır.Eğer diyorsan herhangi bir indirme programı kullanmıyorum.O zaman bilgisayarını virüs taramasından geçirmeni tavsiye ederim.Örneğin nod32, norton, karpesky, ad-aware, mcafee, spyremover programlarının denemelerini indirip updatelerini yaptıktan sonra bir virs taramasından geçir.Ancak unutma norton yada saydığım programlardan hiç biri tek basına yeterli değildir çünkü nod32 wormlarda uzmanken norton trojanlarda ad-aware back doorlarda spy remowerda adından anlasılıcağı gibi casus yazılımlarda Very Happy Bundalar işini görür birde avg anti virüs programı var tamamen ücretsiz işin bitince onu yükle kalanları sil.O program bir daha bu kadar yavaslamasını kısmen önler.Eğer bunlar işine yaramazsa internet göstericin yani browserındaki tarih ve cookies bölümünü aaçlardan temizlemeni öneririm.Buda işine yaramzsa ethernet sürücünü tekrar yüklemen sorunu çözebilir.

Sen bütün bunları denedikten sonra sorun devam ederse tekrar sorman yeterli daha ayrıntılı bir yazı yazarım.

(umarım fazla uzun olmamıstır hata yaptıysam yazılışlarda kusura bakmayın çok yorgunum)
    TyranT
    TyranT

Mesaj  TyranT Ptsi Ara. 15, 2008 4:16 pm

ya okan dediğin programların 3ünü seçtim ad-aware, norton, nod32. bunları indirmeye çalışıyorum fakat bilgisayarım o kadar berbat durumda ki indiremiyorum! bilgisayarımda virüs olduğundan kesin eminimçünkü virüs programım da yoktu. aktarım hızı saniyede 407 bayt yazıyo düşün Smile senden bi ricam olucak bana virüs programı getirir misin flasha falan atıp. ben bunları indirene kadar bilgisayarım çökecek Laughing
    Admin
    Admin
    Admin

Mesaj  Admin Ptsi Ara. 15, 2008 4:47 pm

Tamam yarın ben sana getiririm Very Happy Bi kaç dvd de getirim umarım bilgisayarın dvd okuyordur Very Happy
    TyranT
    TyranT

Mesaj  TyranT Ptsi Ara. 15, 2008 7:58 pm

canım benim çok sağ ol ben indirdim şimdi 2 tanesini ve internetim normale döndü bounce fakat norton sayesinde bilgisayarımın performansı yarıya indi xD Laughing cheers

Forum Saati C.tesi Mayıs 11, 2024 11:48 pm